“ADALET” YALNIZCA, BURSA GENELEVİNDE BİR KADIN İSMİDİR

Anası hakim, babası savcı olan, arabada kadın dövüp hızını alamayarak, yayaların üzerine araç sürerek ezen suç makinesi Görkem Sertaç Gökmen; anasının arkadaşı olan hakim tarafından salıverildi.
Yaşasın(!) Türkiye adaleti…”

Aklınızda bulunsun;

Soyunma kabininde rahatsız ettiğiniz bir kişiyi bıçaklayabilir, size iğne yapacak olan hemşireyi “canımı yakarsan o iğneyi g*tüne sokarım” diye tehdit edebilir, parkta kız arkadaşınızı dövebilir, müdahale eden cafe personelinin üzerine evinizden pompalı tüfekle ateş açabilir, bu esnada parkta oturan masum bir vatandaşı yaralayabilir; yine araba da bir kızı darp edebilir, “imdat” çığlığına koşan insanlara saldırabilir, sonra üzerlerine arabanızı sürüp altı tanesini ezebilirsiniz.

Bunların hiç biri suç değildir. Daha doğrusu yalnızca benim ve sizin açınızdan “suçtur” tüm bunlar..

Eğer babanız savcı, anneniz “oğluşunu” savunmak için mesleğinden istifa etmiş bir hakim eskisi ise, bu icraatlarınızın hiçbirisi suç değildir.

Annesinin “gururla savunduğunu” söylediği suç makinesi Görkem Sertaç Göçmen, annesinin arkadaşı olan bir hakim tarafından bugün tahliye edildi. Yani suç makinesi adaletin saye-i himmeti ile yine aramızda…

Gencecik bir kıza yapmadıkları eziyet kalmadı, ama aslan(!) yargımız; kız ölmediği için suç makinesini tahliye etmeyi tercih etti bugün.

Ne diyordu hakim eskisi annesi? “Oğlumun üç dişi kırıldı, hapiste kaldığı 16 ay psikolojisini mahvetti, kadına terazi, erkeğe tokmak gösteren adalet istemiyoruz..”

Bizim isteğimiz çok daha basit oysa ey hakim müsveddesi; biz sadece adalet istiyoruz. Yani sizin için hiçbir anlam ifade etmeyen o mefhumu.

Halis AÇIKGOZ

ALINTIDIR