Arakan Müslümanları

Myanmar katlediliyor. Herkes Müslümanlara yapılan zulmü konuşuyor. Kimsede şu soruyu sormuyor: ”Batı medyası neden bu katliamı gündeme getirdi?” Musul’da, Yemen’de binlerce müslüman katledilirken neden gündeme getirmediler?

TÜRK BASINI, İktidar yanlısı veya Muhalif farketmez: BBC, Reuters manşet atmadan hiçbir olayı gündeme getirmez. Siz bakmayın bunların Batı basınını eleştirdiklerini. En kritik konularda bir anda ortak şekilde birleşiyorlar.

Myanmar petrol ve gaz bölgesi, Tarım Bölgesi, Haşhaş bölgesi.. Uzak Doğu’nun en zengin tarım alanları orada.. Budist çetelere verilen milyonlarca dolarlık paralar ve taşeronların müslümanlara yaptırdığı zulümler. Budist Yönetimi ise ”Katil”, Batı bunun propagandasını yapıyor. Demek ki ABD oraya çökecek. 2 yıl önce Myanmar Uzak Doğu’nun Parisi imiş. En refah bölgelerinden biriymiş. Bir Ekonomik tetikçi gelmiş, ortalığı karıştırmış, bölgede ne varsa özelleştirmiş. Yönetimi de kendilerine bağlamışlar. Şimdi o yönetimi Diktatör ilan edip heryere çökecekler.

BANU AVAR’da yazmış. Wall Street Journal Myanmar için ‘Asya’daki Son Büyük Pazar!’ diye başlık atmış. Küreselcilerin ağzından bal damlıyormuş.

ABD en büyük hedeflerinden biride Petrol taşımacılığın en önemli istasyonlarından Bengal Körfezine donanmasını yerleştirmek. Oradan Hindistan ve Çin’i tehdit edebilecek ve Petrolün güzergahını kontrol edebilecekti. Bu körfez nerede? Bangladeş! Peki en büyük petrol taşıyıcısı kim? Rockefellar Ailesi. Yani ABD’de Sermaye Patronu!

Asıl hedef bu değildir. Tüm mesele Hindistandaki Toryumdur. Kan, Hintli Müslümanların üstüne sıçrayacak. Onları ayaklandıracaklar. BATI, Hindistan’a çökecek ve Toryum’a dokunacak. Mesele budur. İlk ateşi Arakan’da yaktılar. Devamı gelecek. Biz ise izleyeceğiz. En acısıda budur.

Alıntı