Entel Dantel

Sevgi, saygı, iyilik ve cesaret her birimizde olması gereken aynı zamanda paylaştıkça çoğalan insani değerlerdir..Gelenek, görenek, örf ve adetlerimiz ise Türk Milleti’nin geçmişten gelen kenetleyici yapı taşlarıdır, bu sebepten önemle yaşatılması gerekir..

Aksi taktirde milli benliğinden uzaklaşarak dejenerasyona uğramış mongol bir nesil ile karşı karşıya kalırsınız..Onlar bilgisayar oyunlarını çok iyi bilirler, çok zeki gibi görünürler fakat Nazım Hikmet’i, Yaşar Kemal’i, Sait Faik’i, Cemal Süreyya’yı, Neşet Ertaş’ı, Aşık Veysel’i, Yunus Emre’yi ve tabii ki Mevlana Celaleddin Rumi’yi bilmiyorlarsa eğer beyinleri kesinlikle boştur !..

Çünkü bir insanın sadece beyini marjinal olmalıdır, kılık kıyafet ve entellektüel görünüş ile marjinallik olmaz.. Bakın benim CHP’den birçok arkadaşım 7 Haziran 2015 seçimlerinde sadece Recep Tayyip Erdoğan’a karşı oldukları için HDP’yi desteklediler, bende Atatürkçüyüm hatta Tayyip Erdoğan’ın Fetocu kadroları yüzünden mesleğimde büyük darbe yiyenlerden birisiyim fakat bu benim sadece ona karşı olduğumdan dolayı PKK’nın siyasi kolunu destekleyeceğim anlamına gelmez !..

İşte marjinalim diyen insanların bu yaptıkları benim ne milli irademe, ne cumhuriyetçiliğime, nede Atatürkçülüğüme katiyen yakışmaz, yağmurdan kaçarken doluya tutulmayı istemek kadar aptalca bir düşüncedir bu !..

Evet şimdi gelelim şu kurban kesimi olayına ; Özellikle Ege tarafından birçok insan kurban eti dağıttığımdan dolayı beni eleştiri yağmuruna tuttu, hatta bana yakıştıramayanlar dahi oldu, baştan söyleyim umrumda dahi değilsiniz çünkü ben sizin Atatürk’ün adını ağzında sakız yaparak oy toplamaya çalışan aptal siyasetçilerinizden değilim, bu yüzden kimseye yaranmak gibi bir derdim de yok !..

Siz hiç Anadolu’nun en ücra köylerindeki yıkık dökük mezralara gittiniz mi? Orada insanlar 350 liralık dul ve yetim maaşlarıyla yaşamaya çalışıyorlar.Bir anne gördüm eşini kaybeden, yanında akli dengesi bozuk kızıyla beraber kalıyor ve ben ölürsem kızım ne yapar kim bakar diyerek Allah’ım canımı kızımdan önce alma diye dua ediyor.

Köy karakolunda görev yapan bir asker ise yine kış geliyor yine yollar kapanacak yine aç kalacağız ne yapalım abi kaderimiz bu diyor.Düşünün ki 250 insanın yaşadığı bir köyde 40 insanımızın evine 3-5 kuruşluk borçlarından dolayı haciz geliyor, pencereleri naylonlarla kapatılmış evlerinde hayvan dışkılarını kuru otla karıştırıp duvarlarına sıva yapıyor bu insanlar.

Muhtar ”abi bırak millet et almayı, sağa sola atılan hayvan kemiklerini toplayan kaynatıp suyuna ekmek doğrayarak çocuk bakan insanlar var !” diyor… Şimdi anladınız mı o kurban etlerinin nerelere gittiğini?..

Sen Nusr-et ‘de binlerce liralık fatura öde sonra hava olsun gelen hesabı instagram’da paylaş, Big Chef’de lokum gibi antrikotları götürürken işte hayat bu diye nağra at, Burger King’de Whopper’ları Mc Donalds’da Big Mac’leri indirirken göbeğini okşa sonra biz bu insanlara kurban eti dağıtırken de bizi barbarlıkla suçla !.

HASSSSSTRİNNN LAN ORDAN ŞEYİMİN ENTEL DANTEL DALLAMALARI !..

Haaa unutmadan gerizekalının birisi de kurbanlık yerine deniz börülcesi yesinler falan yazmış, Çankırı’da deniz mi var börülcesi olsun? Senin yediğin o yosunları burada kına zanneder kıçına yakarlar…

EVET ŞİMDİ SADEDE GELELİM, ÖNCELİKLE SİZ BAKMAYIN BU ENTEL DANTEL DENYOLARA, YAPTIĞINIZ İYİLİKLERDE HAYIRLARDA PAYLAŞTIKÇA ÇOĞALIR VE BAŞKALARINA MEŞALE OLUR, ÖRNEK OLUR !.. BÖYLECE BİRLİK, BERABERLİK VE AİLE BAĞLARIMIZIN GÜÇLENDİĞİ DİNİ BAYRAMLARIMIZIN HERŞEY DAHİL OTELLERDEKİ APTAL HAVUZLARDAN İBARET OLMADIĞINI ANLAR İNSANLAR !.. PAYLAŞIN, AHMAKLAR GİBİ SOFRANIZIN RESMİNİ DEĞİL, YEDİĞİNİZİ PAYLAŞIN !, PAYLAŞIN Kİ PAYLAŞTIKÇA ÇOĞALSIN !

Barış BALCI
https://www.facebook.com/ab.projectmanager