Okumanızı Tavsiye Ederim

Almanyada yaşayan müslüman bir kardeşimizin yeni bir bebeği dünyaya geliyor. O’da Ashabı Kiram yeni bir bebek dünyaya geldiğinde ne yapıyorsa ona niyet edip bebek 7 günlük olunca saçlarını kazıtıp saçlarının ağırlığınca altını sadaka veriyor.

Bir kaç gün sonra bebeğini kontrol için doktora gidiyor doktor bebeği görünce çok şaşırıyor Bebeğinizin saçlarını siz mi kazittiniz yoksa doğuştan mi bu kadardı diyor biz kazittik deyince doktor şaşkınlığınin sebebini açıklıyor bilim adamları daha 50 gün önce bunu yenı kesfettiler.

Bebek doğduğunda 40 gün içerisinde saçlarının kazınmasi bebeğin gözlerini kuvvetlendiriyor. Saçlarını gürlestiriyor zekasıni açıyor ve daha pek çok fayda sağlıyor. Özellikle 7. Gün yapılması bu faydaları kat kat arttırıyor. Peki daha 50 günlük mazisi olan bu habere siz nasıl ulaştiniz diyor.

Kadın; biz bunu Peygamber Efendimizden öğrendik diyor Alman doktor Peygamber Efendimizi şu an yaşıyor zannederek sizin Peygamberinize bilimin yeni buluşları ne kadar çabuk ulaşıyor diyor.

Genç anne; Peygamber Efendimiz. S.a.v bizden 1400 küsür sene önce yaşadı ve ahirete teşrif etti deyince Alman doktor buz kesiliyor!!!

Peygamber Efendimizin bu sünneti ve tavsiyesini  tüm kardeşlerimizin öğrenmesi için lütfen paylaşalım.