Öyle Soruya Böyle Cevap

Farklı kişiliği ve düşük not vermesi ile ünlenmiş felsefe grubu öğretmeni, sınav yapacağı gün tüm öğrencilere, önce kâğıt çıkartmalarını ve kalemlerini de hazırlamalarını yüksek sesle söyledi, sonra da sandalyesini havaya kaldırıp masanın üzerine koydu.

Sonra: “Sizlere sınav sorumu açıklıyorum” dedi.

“Bu sandalyenin var olmadığını kanıtlayınız.”

Felsefe grubu öğretmeni, sınav kâğıtlarını okuduktan sonra, sıfırcı ününe gölge düşüreceğini bilmesine rağmen, hayatında ilk defa bir öğrencisine 100 üzerinden 100 vermek durumunda kaldı.

Öğrencinin sınav kâğıdında sorulan soruya cevap olarak yalnızca şu iki sözcük yazıyordu:

– Hangi sandalyenin? 🙂

ÇAY HAVA YOLLARI

Rize yolcuları 105 numaralı kapıda uçağa binmek için bekliyorlardı. Bu sırada bir anons duyuldu :

– Rize’ ye gidecek olan “Çay hava yolları” nın yolcuları, bir değişiklik bildiriyorum. Uçağınızın yolcu alımı 127 nolu kapıdan yapılacaktır. Bunu duyan duyan yolcular valizlerini alıp koşarak 127 nolu kapıya gittiler. Tam kapının açılmasını beklerken yeni bir anons :

– Sayın yolcularımız yeni bir değişikliği aktarıyorum. Uçağınız 105 nolu kapıdan hareket edecektir. Yolcular yine panikle koşturarark 105 nolu kapıya geri döndüler. Bu esnada son bir anons geldi :

– “Çay hava yolları” nın sayın yolcuları, Fitness programımıza katıldığınız için teşekkür ederiz 🙂

BOZUK SAAT

Hani saat hiç ilerlemez ya, Hani dakikalar hiç geçmez ya, Hani yelkovanla akrep olduğu yere mıhlanır ya, Hah işte o saat bozuk 🙂