Şarjda Patlayan Telefon Felaket Saçtı

Şarjda patlayan telefon felaket saçtı: Küçük çocuk, tek gözü ve tek elini kaybetti!

Çin’in güneyinde yer alan Guangxi Eyaleti’nde yaşamını sürdüren 12 yaşındaki çocuk, şarj halinde olan telefonu elinde patlayınca tek gözünü kaybetti, elinin ise bir parmağı tamamen koptu. Meng Jisu adındaki çocuğun sağ işaret parmağının tam olarak koptuğu açıklanırken hastanede tedavi halinde olduğu ve durumunun kritik olmadığı ifade edildi.

Patlamanın şiddetle gerçekleştiği ve yüksek dozajda bir ses çıkardığı öğrenilirken çocuğun sağ gözü ve parmağını olay anında kaybettiği de ifade edildi. Söz konusu cep telefonunun Çin’de yapılan Hua Tang VT-V59 marka bir cihaz olduğu ifade edilirken telefonun eski bir model olması nedeniyle batarya sorunu yaşadığı tahmin ediliyor.

Ablası kanlar içinde buldu!

Meng’in ablası, oldukça yüksek ses çıkaran patlama sonrası odaya girdiğinde kardeşini kanlarla kaplı halde ve yerde yatarken buldu. Hemen hastaneye kaldırılan çocuğun parmağı hastaneye onunla birlikte götürülemediğinden dikilme durumu da söz konusu olmadı. 5 saat süren bir operasyon geçiren çocuğun vücudundan pek çok plastik parçası çıkartıldı. Çocuğun babası telefonun kendi telefonu olduğunu ve akıllı telefon aldıktan sonra 2 senelik telefonunu oğluna verdiğini söyledi. Hua Tang isimli telefon şirketi olayla ilgili yorum yapmadı.

Uzmanlar ise telefon şarj ederken orjinal batarya ve orjinal şarj aleti kullanmanın önemine vurgu yapıyor.