Topal ve Kör Dilenci

Birgün adamın iş yerine topal bir dilenci gelmiş. Kendini acındırıp para istemiş. Adam her ne kadar dilencilere karşı ön yargılı olsa da adama acıyıp bir miktar para vermiş. Tam dilenci gidecekken adam nasihat etmeyi ihmal etmemiş:

– Bak, her şeye rağmen haline şükretmelisin. Belki ayağın topal olabilir ama kör de olabilirdin. Bunun üzerine dilenci cevap vermiş:

– Yok abi onu da denedim. O işte fazla para yok. 50TL diye 5TL ları yutturuyorlar hep 🙂

( Aşağıya Kaydırın ↓ )

( Aşağıya Kaydırın ↓ )

( Aşağıya Kaydırın ↓ )

( Aşağıya Kaydırın ↓ )

blank

( Aşağıya Kaydırın ↓ )

Günlerden bir gün 1 papaz, 1 sarhoş ve 1 mühendis giyotinle ölüm cezasına çarptırılırlar..İlk Sıra papazdadır..İnfaz memuru papaza sorar:

– İnfaz edilirken yukarı mı aşağı mı bakmayı tercih edersin?

Papaz cevap verir:

– Yukarı bakmak isterim.. En azından ölürken yüzüm tanrıya dönük olur..der

Papazın isteği yerine getirilir, giyotin bıçağı havaya kaldırılır ve bırakılır. Bıçağın hızı kesilir kesilir ve tam papazın boynuna santimetreler kala duruverir..Bu tanrıdan bir işaret olarak görülür ve papaz serbest bırakılır.. Sıra sarhoşa gelmiştir.. Bir umutla sarhoş da yukarı dönük olmak istediğini söyler.. Aynı şekilde giyotin bıçağı tam sarhoşun boynuna yaklaşmışken yavaşlar ve durur.. Bu da tanrının bir işareti olarak kabul edilir ve sarhoş da serbest bırakılır.. En son sıra mühendistedir.. Mühendis de yukarı dönük infaz edilmek istediğini belirtir.. Tam bıçak havaya kalkmışken mühendis bağırır:

– Durun bir dakika, bıçaktaki sorunun nerede olduğunu anladım..

( Aşağıya Kaydırın ↓ )

blank

Baba, ortaokul üçüncü sınıfa giden oğlunun elinde karneyle salona girdiğini görür.. – Allah allah, dönem ne çabuk bitmiş..diye düşünür ve oğlunu çağırır..

– Getir bakayım şu karneyi..

– Al baba..

Adam karneye bir bakar ki, beden eğitimi ve resim dışındaki tüm dersler sıfır..

– Bir dediğini iki etmiyoruz..Pc dedin bilgisayar aldık..ingilizce kursu dedin ingilizce kursuna gönderdik, gitar kursu, müzik aletleri, ne istersen yapıyoruz..Kız arkadaş uğruna harcadığın çiçek parasının haddi hesabı yok..Ne bu notların hali, rezil şey..Çocuk :

– Baba..O benim karnem değil ki..senin kitaplarını karıştırıyordum..birinin arasında karnelerinden birini bulmuştum..der.. 🙂

( Aşağıya Kaydırın ↓ )

blank

( Aşağıya Kaydırın ↓ )

Adamın biri İzmir’ den Ankara’ ya gitmek için uçak bileti almış. Hava alanına gitmiş, tam uçağa binecek iken arkasından bir ses duymuş.

– O uçağa binme.

Dönmüş bakmış kimsecikler yok. Sese inanmak istememiş ama içine de bir kurt düşmüş. Sonraki uçağı bekleyim en iyisi demiş. O arada kötü haber gelmiş, bir önceki uçak yere düşmüş ve kurtulan olmamış. Bunun üzerine adam uçak yolculuğundan vazgeçip tren yolculuğu yapmaya karar vermiş. Tren bileti alıp, tam trene binecek iken aynı ses :

– O trene binme, kaza yapacak demiş.

Yine dönüp bakmış kimse. Korkuyla eve gidip beklemeye başlamış. Tv den öğrenmiş trenin kaza yaptığını. Bir şekilde Ankara’ ya gitmesi gerektiği için Otobüs bileti almış, bari kara yoluyla gideyim demiş. Tam otobüse binecek yine aynı ses :

– O otobüse binme!

Adam dönüp bakmış yine kimse yok. Sinirlenmiş ve bağırmış:

– Eeee kimsin be sen. O ses cevap vermiş :

– Ben senin iyilik meleğinim. Adam bunu duyunca daha da hiddetlenmiş :

– Madem benim iyilik meleğimsin, ben evlenirken neredeydin 🙂